13 lipca 2017

Co to jest pozycjonowanie

Pozycjonowanie strony www znane pod hasłem SEO to zespół wszystkich działań zwiększających ku poprawie pozycji strony www w wynikach wyszukiwania Google. Zwiększenie pozycji strony automatycznie przyczynia się do poprawienia jej popularności, ponieważ jest odwiedzana przez większą ilość użytkowników. Pozycjonowanie więc można zaliczyć do skutecznej formy marketingu online, która przynosi wysokie korzyści. Specjalizują się w tym przede wszystkim specjaliści seo, pozycjonerzy i agencje reklamowe. Z ich usług korzystają właściciele stron firmowych, sklepów internetowych, blogów i serwisów www.

co to jest pozycjonowanie grafika

Przed zdecydowaniem się na pozycjonowanie stron www warto wiedzieć:

1. Na czym dokładnie polega pozycjonowanie?

2. Jaką umowę warto przygotować na usługę pozycjonowania?

3. Jak pozycjonowanie wpływa na poprawę każdego biznesu?

4. Czym są reklamy Google Adwords?

W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron www? Biorąc pod uwagę skrót „SEO” oznaczający „Search Engine Optimization”, pozycjonowanie określa dostosowanie się do algorytmów czy silników wyszukiwarek internetowych. W zakres pozycjonowania najczęściej wchodzi: poprawa strony czyli jej optymalizacja pod względem aktualnych zasad SEO i wytycznych wyszukiwarki Google, linkowanie, promocja w social media i Google Maps oraz wiele więcej.

Działania te mają zwiększyć szansę internautów na wejście do danej strony www i skorzystanie z oferty, którą przedstawia.

Pozycjonowanie a słowa kluczowe?

Na samym początku pozycjonowania ustala się jeszcze listę słów kluczowych. Ona ma ogromny wpływ na to, jak wiele czasu zajmuje pozycjonowanie, zanim strona www znajdzie się na pierwszych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów bądź fraz kluczowych. W celu przyśpieszenia pozycjonowania zaleca się wybór fraz long tail, na które pojawia się mniejsza konkurencja. Dzięki temu już po kilku miesiącach skutecznego pozycjonowania można na takie frazy kluczowe znaleźć się nawet w pierwszej piątce wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie przez Content i blog

Pozycjonowanie strony www obejmuje jeszcze zastosowanie wysokiej jakości treści merytorycznej. Powinna ona pojawić się na stronie www i zachęcić użytkowników do tego, aby pozostali na niej jak najdłużej. Pomocne przy takim pozycjonowaniu jest jeszcze zastosowanie aktualnego contentu, który na przykład powinien pojawiać się na blogu dopiętym do sklepu internetowego czy strony firmowej. Będzie on pozytywnie odbierany przez wyszukiwarki internetowe, jak i samych internautów.

One thought on “Co to jest pozycjonowanie

  • Hmmmm…. jakoś mam mieszane uczucia. Oczywiście, jeżeli witryna/strona/portal jest narzędziem służącym do pozyskiwania klientów, to wszystkie sposoby są dobre. Natomiast w przypadku bloga jakoś nie chce mi się walczyć z całym tym pozycjonowaniem…. Wystarczy mi, że mam „wiernych” czytelników, którzy polecają mnie dalej…. Ale rozumiem, że to mogą być skuteczne narzędzia tylko jak ze wszystkim w życiu trzeba poswięcić temu masę czasu i trudu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera!


Zamów darmową wycenę