Jak samemu pozycjonować stronę

Jesteś właścicielem strony internetowej i chcesz samodzielnie zająć się jej pozycjonowaniem? Masz chęci i czas, aby zdobyć cenne umiejętności z zakresu seo i pozycjonowania? Jeśli tak, to powinieneś w pierwszej kolejności dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega samodzielne pozycjonowanie stron. Dzięki temu poznasz podstawy i nabierzesz większego przekonania do cennych szkoleń z zakresu pozycjonowania, które są organizowane w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, a nawet online. Godne uwagi są na przykład szkolenia z pozycjonowania SeoFach, prowadzone przez firmę, która posiada bogate doświadczenie w dziedzinie SEO i SEM. Na pewno dzięki nim opanujesz poniższe i wiele innych technik pozycjonowania.

jak samemu pozycjonować stronę WWW

Jak samemu pozycjonować stronę

 1. Optymalizacja strony

Już podczas projektowania strony internetowej należy zadbać o jej skuteczną optymalizację. Dzięki temu kod strony jest pozbawiony wszelkich błędów, które mogłyby osłabić ocenę strony www przez wyszukiwarki internetowe, jak Google. Pomocne w tym zakresie okazują się audyty stron internetowych, które możemy dokonać również samodzielnie przez internet. Pewne serwisy oferują nam przeprowadzenie darmowych audytów stron, więc warto sprawdzić, co moglibyśmy jeszcze poprawić na naszej stronie.

Najczęściej optymalizacja dotyczy:

– kodu strony – jeśli chcielibyśmy mieć do niego stały dostęp, to polecane jest zarządzanie stroną opartą o technologię WordPress, Joomla bądź jeszcze inny CMS.

– mobilności strony – powinna poprawnie wyświetlać się na wszystkich urządzeniach, czyli być responsywna.

– ułożenia meta-tagów – tytuły i opisy strony głównej, a zarazem każdej podstrony.

– treści na stronie – teksty powinny być w pełni unikalne, a zarazem dopasowane do odbiorców.

– szybkość działania strony – szybkość ładowania się strony na urządzeniach mobilnych i komputerach. Wprowadzenie kilku zmian pozwala na osiągnięcie wspaniałych wyników.

 1. SEO

SEO to przede wszystkim treść na stronie. Jej odpowiednie ułożenie, wszystkich nagłówków (h1-h6), atrybutów ALT dla zdjęć i multimediów, a zarazem unikalność jest bardzo pozytywnie odbierana przez wyszukiwarki internetowej. Ważne też, aby skutecznie nawiązywała do słów kluczowych, na które chcemy pozycjonować naszą stronę.

 1. Dobór słów kluczowych

Każdą stronę chcemy pozycjonować na wybrane słowa kluczowe. Chcemy, aby po ich wpisaniu do wyszukiwarki i kliknięciu w klawisz „Enter” na pierwszej stronie pojawiła się nasza domena. Wcześniej jednak musimy ustalić, które słowa kluczowe okażą się najlepsze dla naszej strony. W tym celu warto dowiedzieć się, jak cennym narzędziem okazuje się Google Planner. Dzięki niemu nie tylko wyszukamy odpowiednie słowa kluczowe, ale dowiemy się jeszcze, jaka konkurencja pojawia się na rynku. Ocenimy więc, na które słowa kluczowe będziemy mogli o wiele szybciej uzyskać pierwszą pozycję w Google.

 1. Link Building czyli zdobywanie cennych linków

Dobrze jest dowiedzieć się, gdzie pozostawić link do naszej strony, aby przyczyniał się on do jej skutecznego pozycjonowania. Na pewno będzie tak w wypadku linków na stronach, które pasują do tematyki naszej strony i są wiarygodne, a zarazem cenne dla Google. Nie chcemy więc linkować naszej strony w nieciekawych katalogach internetowych, które mogłyby tylko pogorszyć jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

 

Chcesz wiedzieć więcej, jak samemu pozycjonować stronę ? wybierz się na szkolenie

Szkolenia z zakresu pozycjonowania SeoFach to wspaniała oferta, z której korzystają zarówno osoby młode, przyszli webmasterzy, jak i właściciele małych firm i sklepów internetowych. Zapraszamy również osoby, które chcą rozwinąć swoje skrzydła w SEO i z czasem pracować w agencji reklamowej bądź zamierzają sami zdecydować się na jej założenie.

 

Na szkoleniach SeoFach przekazujemy praktyczną wiedzę i cenne umiejętności z zakresu pozycjonowania. Dzięki naszemu wsparciu będą mogli Państwo wypozycjonować każdą stronę na wybrane słowa kluczowe. Przedstawimy Wam różne metody i dziedziny pozycjonowania, a zarazem ukażemy, jak pozycjonuje się Wasza konkurencja. Zapraszamy do zapisów szkoleń z pozycjonowania, które są organizowane w małych grupach w Warszawie, jak i online – tutaj nie ma znaczenia skąd jesteś!

 

Zapisz się na

Szkolenie z pozyjonowania stron

3 komentarzy “Jak samemu pozycjonować stronę

 • Dzięki za artykuł.
  Tylko jedna uwaga techniczna:
  ta wyskakująca zachęta do polubienia strony fejsbukowej jest mega denerwująca.
  Oczywiście jest to jakieś wezwanie do działania, ale lepiej wpiąc przycisk polub nas na fb,
  bezpośrednio pod artykułem.
  Takie rozwiązanie będzie mniej agresywne dla odbiorcy.
  Dzięki. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera!


Zamów darmową wycenę